info@huseyinpehlivan.av.tr | 0 232 501 20 20 | 0 232 441 55 58

BİZ KİMİZ ?

Av. Hüseyin Pehlivan Türkiye Barolar Birliği 18759 ve İzmir Barosu 2666 sicil numarası ile 19.11.1985 tarihinde avukatlık mesleğine başlamış ve Pehlivan Hukuk Bürosunun temelleri de o tarihlerde atılmıştır. Farklı tarihlerde ve küçük ekiplerle Akdeniz İşhanı ve Yeni Asır İşhanı'nda başlayan hukuk büromuzun mesleki faaliyeti daha sonra  20 yılı aşkın bir süre Konak bölgesinde devam etmiştir.

 

Adliyenin taşınması nedeniyle iş takibinin zorlaşması göz önüne alınarak müvekkillerimize daha iyi, daha  hızlı ve daha ekonomik hizmet verebilmek amacıyla ofisimiz 2013 yılı başlarında Bayraklı Adliye'si yakınındaki yeni yerine taşınmıştır.

 

Halen çalışma alanlarında uzman avukatlarımız ve iş takibinde mesleki tecrübeye sahip personelimiz ile birlikte şimdiki ofisinde hizmet vermeye devam etmektedir.

 

Ofisimiz tarafımızca belirtilen meslek ilkelerinden ödün vermeden, teknolojik yenilik ve gelişmelere uyumlu olarak mesleki faaliyet göstermekte ve bizim güvencemiz olan meslek ilkelerimiz ve bu ilkelere bağlı olarak müvekkillerimizin tarafımıza olan güveni doğrultusunda 1985 yılından bu yana mesleki faaliyetimiz aralıksız olarak devam etmektedir.

 

 

Mesleki Paylaşım;

 

“ Hukuki ihtilaflar yoğunluk ve çeşitlilik arzetmektedir. Bu nedenle her türlü ihtilafta her zaman en doğru sonucu bulmak mümkün olmayabilir. Bu tür konularda hukuki destek almak gerekebilir. Bu sorunu aşmak için ihtilafın niteliğine göre hukuki destek alınması gerektiği takdirde büromuzla anlaşmalı avukatlar vasıtası ile ve müvekkilden olur almak şartıyla ortak olarak dava ve iş takibi de yapılmaktadır. Bu anlamda İzmir Barosu ve başka il barolarına kayıtlı avukatlar ile ortak çalışma yapılmaktadır.

 

 

Meslek ilkeleri;

 

Pehlivan Hukuk Bürosu'nda takip edilen işlerde avukatlık mesleğinin gerektirdiği titizlik ve özen azami düzeyde gösterilerek Avukatlık Kanunu ve sair yasal mevzuat ve avukatlık meslek kuralları çerçevesinde hizmet verilir.

 

Sır saklama yükümlüğüne özenle uyulur. Müvekkillerin ve davaların bilgileri asla kimse ile paylaşılmaz.

 

Yapılan masraflar, alınan ücretler her zaman belgelendirilir. Hesap dökümleri açık ve şeffaftır.

 

Dosyanın tarafı olan müvekkiller, istediği her belgeyi inceleyebilir isterse dosyadan örnek ve fotokopi alma hakkına sahiptir.

 

Acil haller dışında randevusuz görüşme yapılmaz. Avukatlık ücret sözleşmesi imzalanmadan ve yapılacak işin masrafı alınmadan işe başlanılmaz.